Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16G-138-C1-R0
ATS-16G-138-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16G-138-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-16G-138-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16G-138-C1-R0
QUANTITY
ATS-16G-138-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16G-138-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16G-138-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16G-138-C1-R0
Related LinksATS-16G-, ATS-16G-138-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16G-138-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16G-138-C1-R0
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 2.50A 16V 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HDR 18POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
D SUB -REAR RELEASE CONTACTS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6SOT datasheet.pdf