Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16G-50-C1-R0
ATS-16G-50-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16G-50-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-16G-50-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16G-50-C1-R0
QUANTITY
ATS-16G-50-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16G-50-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16G-50-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16G-50-C1-R0
Related LinksATS-16G-, ATS-16G-50-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16G-50-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16G-50-C1-R0
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 5.5W MONO 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf