Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16G-64-C2-R0
ATS-16G-64-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16G-64-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16G-64-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16G-64-C2-R0
QUANTITY
ATS-16G-64-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16G-64-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16G-64-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16G-64-C2-R0
Related LinksATS-16G-, ATS-16G-64-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16G-64-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16G-64-C2-R0
CONN HEADER 23POS R/A TIN BLU datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 230V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
NON INSL BRAZED SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
T1 LED 2 HIGH R/A CBI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf