Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16H-125-C3-R0
ATS-16H-125-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16H-125-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16H-125-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16H-125-C3-R0
QUANTITY
ATS-16H-125-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16H-125-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16H-125-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16H-125-C3-R0
Related LinksATS-16H-, ATS-16H-125-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16H-125-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16H-125-C3-R0
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
LED T1.8MM 565NM GREEN DIFF RA datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.4A SOT23-5 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf