Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17A-198-C1-R0
ATS-17A-198-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17A-198-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-17A-198-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17A-198-C1-R0
QUANTITY
ATS-17A-198-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17A-198-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17A-198-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17A-198-C1-R0
Related LinksATS-17A-, ATS-17A-198-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17A-198-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17A-198-C1-R0
LED SUPPLY CC BUCK 2-38V 1A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 17POS STR TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
KIT DEV STARTER FOR AM335X datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FAN 70X15MM 12VDC 19 CFM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf