Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17A-24-C2-R0
ATS-17A-24-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17A-24-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17A-24-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17A-24-C2-R0
QUANTITY
ATS-17A-24-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17A-24-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17A-24-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17A-24-C2-R0
Related LinksATS-17A-, ATS-17A-24-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17A-24-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17A-24-C2-R0
IC XDCP 100-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 10MLPD datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UP3DTBNLB04 MICROSWITCH SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS GLD datasheet.pdf
TPCM AL52 2 05 A0 9" X 9" datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A TO-39 datasheet.pdf