Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17B-136-C3-R0
ATS-17B-136-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17B-136-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-17B-136-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17B-136-C3-R0
QUANTITY
ATS-17B-136-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17B-136-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17B-136-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17B-136-C3-R0
Related LinksATS-17B-, ATS-17B-136-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17B-136-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17B-136-C3-R0
JUMPER-H1502TR/A3048B/H1500TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FOOT GROUND SOLE MEDIUM 2MEG datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 118-LGA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 1.84 OHM TH datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 6POS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM RING FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf