Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17B-67-C1-R0
ATS-17B-67-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17B-67-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-17B-67-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17B-67-C1-R0
QUANTITY
ATS-17B-67-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17B-67-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17B-67-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17B-67-C1-R0
Related LinksATS-17B-, ATS-17B-67-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17B-67-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17B-67-C1-R0
TRIMMER 100K OHM 0.05W SMD datasheet.pdf
UPS TRUEONLINE 2200VA 1600W 7OUT datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 37POS W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 126KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 40A TO-247 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf