Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17C-100-C1-R0
ATS-17C-100-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17C-100-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-17C-100-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17C-100-C1-R0
QUANTITY
ATS-17C-100-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17C-100-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17C-100-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17C-100-C1-R0
Related LinksATS-17C-, ATS-17C-100-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17C-100-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17C-100-C1-R0
OPTOISO 5KV 4CH DARLINGTON 16DIP datasheet.pdf
HARNESS POLY NAT 3/8" 100' datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 360CPR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
PTC RESET 6V LO RHO 1206 3.50A datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf