Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17D-10-C2-R0
ATS-17D-10-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17D-10-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17D-10-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17D-10-C2-R0
QUANTITY
ATS-17D-10-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17D-10-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17D-10-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.89°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17D-10-C2-R0
Related LinksATS-17D-, ATS-17D-10-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17D-10-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17D-10-C2-R0
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf