Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17D-120-C2-R0
ATS-17D-120-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17D-120-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17D-120-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17D-120-C2-R0
QUANTITY
ATS-17D-120-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17D-120-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17D-120-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17D-120-C2-R0
Related LinksATS-17D-, ATS-17D-120-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17D-120-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17D-120-C2-R0
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 32V datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf