Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17D-127-C3-R0
ATS-17D-127-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17D-127-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-17D-127-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17D-127-C3-R0
QUANTITY
ATS-17D-127-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17D-127-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17D-127-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17D-127-C3-R0
Related LinksATS-17D-, ATS-17D-127-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17D-127-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17D-127-C3-R0
CONN RING 14-16 AWG #8 BUDGET datasheet.pdf
IC MONITOR 2.68V SUPPLY TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 540UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
INSERT FLA.2S.303. FOR 3LV datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1.2KV RAD datasheet.pdf