Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17D-24-C2-R0
ATS-17D-24-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17D-24-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17D-24-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17D-24-C2-R0
QUANTITY
ATS-17D-24-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17D-24-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17D-24-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17D-24-C2-R0
Related LinksATS-17D-, ATS-17D-24-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17D-24-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17D-24-C2-R0
IDC CABLE-AKR60G/ AE60G / AKR60G datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
SEALING & DIELECTRIC COMPOUND datasheet.pdf
IC CTLR PWM CPU 1PH VR11 TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN FFC FPC 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf