Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17E-17-C2-R0
ATS-17E-17-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17E-17-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-17E-17-C2-R0.pdf
Availability of ATS-17E-17-C2-R0
QUANTITY
ATS-17E-17-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17E-17-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17E-17-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17E-17-C2-R0
Related LinksATS-17E-, ATS-17E-17-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17E-17-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-17E-17-C2-R0
MOSFET N-CH 20V 85A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.2W 1.2VOUT 6A SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC3 MICRO POWER CONNECTOR datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 15C P 30" WHT JACKS datasheet.pdf