Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17E-47-C1-R0
ATS-17E-47-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17E-47-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-17E-47-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17E-47-C1-R0
QUANTITY
ATS-17E-47-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17E-47-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17E-47-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17E-47-C1-R0
Related LinksATS-17E-, ATS-17E-47-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17E-47-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17E-47-C1-R0
CHAMP 050 II REC ASSY 68P 3.1M datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
IC MCU ARM7 TDMI 256K 64-LQFP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH DUAL SOURCE SP6 datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 9/16" 1.57" datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 200MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf