Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17F-146-C3-R0
ATS-17F-146-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17F-146-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-17F-146-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17F-146-C3-R0
QUANTITY
ATS-17F-146-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17F-146-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17F-146-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17F-146-C3-R0
Related LinksATS-17F-, ATS-17F-146-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17F-146-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17F-146-C3-R0
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 9SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W T18 datasheet.pdf