Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17G-37-C3-R0
ATS-17G-37-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17G-37-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412
Datasheet Download
ATS-17G-37-C3-R0.pdf
Availability of ATS-17G-37-C3-R0
QUANTITY
ATS-17G-37-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17G-37-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17G-37-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17G-37-C3-R0
Related LinksATS-17G-, ATS-17G-37-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17G-37-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-17G-37-C3-R0
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR P/N-CH 2A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES 562 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 16pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
IC DIVIDER DIV X2 3.3V datasheet.pdf