Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17H-15-C1-R0
ATS-17H-15-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17H-15-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-17H-15-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17H-15-C1-R0
QUANTITY
ATS-17H-15-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17H-15-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17H-15-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17H-15-C1-R0
Related LinksATS-17H-, ATS-17H-15-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17H-15-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17H-15-C1-R0
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 105MSPS 64-QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC AMP RFIC 3.4GHZ SOT-363 datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 17-20AWG 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8SOIC datasheet.pdf
MINI-SAS HD ASY 4X4 12G 30AWG 1M datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS TIN datasheet.pdf
RES 36 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf