Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-17H-72-C1-R0
ATS-17H-72-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-17H-72-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-17H-72-C1-R0.pdf
Availability of ATS-17H-72-C1-R0
QUANTITY
ATS-17H-72-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-17H-72-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-17H-72-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.09°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-17H-72-C1-R0
Related LinksATS-17H-, ATS-17H-72-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-17H-72-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-17H-72-C1-R0
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 240HQFP datasheet.pdf
CONN PLUG CORD 2COND FEMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SLDSW 10A SLDR NONE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 26POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7 OHM datasheet.pdf