Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18A-12-C2-R0
ATS-18A-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18A-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-18A-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18A-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-18A-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18A-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18A-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18A-12-C2-R0
Related LinksATS-18A-, ATS-18A-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18A-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18A-12-C2-R0
CONN HEADER 26POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 320 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 300MA 160 MOHM datasheet.pdf