Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18A-50-C3-R0
ATS-18A-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18A-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18A-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18A-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-18A-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18A-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18A-50-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18A-50-C3-R0
Related LinksATS-18A-, ATS-18A-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18A-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18A-50-C3-R0
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT 110VDC W/O IND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 70MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA 2DFN datasheet.pdf