Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18B-14-C1-R0
ATS-18B-14-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18B-14-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18B-14-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18B-14-C1-R0
QUANTITY
ATS-18B-14-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18B-14-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18B-14-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18B-14-C1-R0
Related LinksATS-18B-, ATS-18B-14-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18B-14-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18B-14-C1-R0
IGBT 1200V 41A 160W TO247AD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 80mA, 160mA Backlight 48-QFN-EP (7x7) datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 RELAY datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf