Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-125-C2-R0
ATS-18C-125-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-125-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-18C-125-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18C-125-C2-R0
QUANTITY
ATS-18C-125-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-125-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-125-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.92°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-125-C2-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-125-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-125-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-125-C2-R0
CONN HEADR BRKWAY .100 23POS STR datasheet.pdf
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 40POS datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 1.2" 590NM YLW datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 170MA 7.2 OHM SMD datasheet.pdf
TBF/P HINGE SCREW datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 12A TO-220FL datasheet.pdf