Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-127-C1-R0
ATS-18C-127-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-127-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18C-127-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18C-127-C1-R0
QUANTITY
ATS-18C-127-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-127-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-127-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-127-C1-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-127-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-127-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-127-C1-R0
FIXED IND 1UH 1.72A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER CTRLR 28VQFN datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP16S/AE16G/HDP16S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TWZR PAIR BLADE TIP 10.41MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf