Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-47-C2-R0
ATS-18C-47-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-47-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18C-47-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18C-47-C2-R0
QUANTITY
ATS-18C-47-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-47-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-47-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-47-C2-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-47-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-47-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-47-C2-R0
SWITCH PUSH SPST-NO 50MA 24V datasheet.pdf
CONN HEADER PH TOP 2POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X10X0.3MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
TIMER SPDT 5A 60PCS KIT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 315A 28VDC datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
26500 3C 2#16 1#2 S BY PLUG LC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf