Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18C-98-C1-R0
ATS-18C-98-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18C-98-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-18C-98-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18C-98-C1-R0
QUANTITY
ATS-18C-98-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18C-98-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18C-98-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18C-98-C1-R0
Related LinksATS-18C-, ATS-18C-98-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18C-98-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18C-98-C1-R0
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 320A MAGNAPAK datasheet.pdf
IC SYNC BUCK CTRLR DUAL 30-TSSOP datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
CONN NEMA L16-30 30A/480V 3PHASE datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 500MA 100 MOHM datasheet.pdf
RES 17.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MT FEED BRK datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf