Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18D-210-C1-R0
ATS-18D-210-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18D-210-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18D-210-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18D-210-C1-R0
QUANTITY
ATS-18D-210-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18D-210-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18D-210-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18D-210-C1-R0
Related LinksATS-18D-, ATS-18D-210-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18D-210-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18D-210-C1-R0
FIXED IND 1UH 1.5A 140.1 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES MO 1W 0.51 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO220AC datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 64POS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 15A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf