Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18D-25-C1-R0
ATS-18D-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18D-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18D-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18D-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-18D-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18D-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18D-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18D-25-C1-R0
Related LinksATS-18D-, ATS-18D-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18D-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18D-25-C1-R0
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR 110V 22MM PROM GREEN datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 9W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf