Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18D-43-C1-R0
ATS-18D-43-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18D-43-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-18D-43-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18D-43-C1-R0
QUANTITY
ATS-18D-43-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18D-43-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18D-43-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18D-43-C1-R0
Related LinksATS-18D-, ATS-18D-43-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18D-43-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18D-43-C1-R0
CONN RECEPT 10POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY RG58/U 60" datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 4.3A TO220FP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.1V SC-82AB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 35 V datasheet.pdf