Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18E-144-C3-R0
ATS-18E-144-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18E-144-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18E-144-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18E-144-C3-R0
QUANTITY
ATS-18E-144-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18E-144-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18E-144-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18E-144-C3-R0
Related LinksATS-18E-, ATS-18E-144-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18E-144-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18E-144-C3-R0
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 5M/10M 64-HTQFP datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf