Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18E-150-C2-R0
ATS-18E-150-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18E-150-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18E-150-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18E-150-C2-R0
QUANTITY
ATS-18E-150-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18E-150-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18E-150-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18E-150-C2-R0
Related LinksATS-18E-, ATS-18E-150-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18E-150-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18E-150-C2-R0
RES SMD 150K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MEMORY 64X4 ASYNCH 16-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.323V 16TQFN datasheet.pdf
TRANS 2NPN 50V 0.1A MINI5 datasheet.pdf
MIC CAP HSG 17P MK II datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf