Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18E-47-C3-R0
ATS-18E-47-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18E-47-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18E-47-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18E-47-C3-R0
QUANTITY
ATS-18E-47-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18E-47-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18E-47-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18E-47-C3-R0
Related LinksATS-18E-, ATS-18E-47-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18E-47-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18E-47-C3-R0
FIXED IND 68UH 105MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
BIT HEX 1/8" 0.98" datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC3 datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 64POS R/A SH datasheet.pdf
CONN HDR INVRTD 94/2POS STR PCB datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SOT23W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 120POS SMD datasheet.pdf