Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18E-76-C2-R0
ATS-18E-76-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18E-76-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18E-76-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18E-76-C2-R0
QUANTITY
ATS-18E-76-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18E-76-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18E-76-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18E-76-C2-R0
Related LinksATS-18E-, ATS-18E-76-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18E-76-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18E-76-C2-R0
IC REG BST 3.3V 0.2A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 10V 14MM RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 20MA 6DFN datasheet.pdf
FUSE INDUST 40A 690V CLASS GG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 22POS .152M datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE D 18POS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf