Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18G-124-C3-R0
ATS-18G-124-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18G-124-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-18G-124-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18G-124-C3-R0
QUANTITY
ATS-18G-124-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18G-124-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18G-124-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18G-124-C3-R0
Related LinksATS-18G-, ATS-18G-124-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18G-124-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18G-124-C3-R0
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN SHROUDED HDR 6 POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC DC-DC CONV DUAL AMOLED 12DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf