Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18G-172-C3-R0
ATS-18G-172-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18G-172-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18G-172-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18G-172-C3-R0
QUANTITY
ATS-18G-172-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18G-172-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18G-172-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18G-172-C3-R0
Related LinksATS-18G-, ATS-18G-172-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18G-172-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18G-172-C3-R0
IC PCMCIA CARD SW MATRIX 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 50POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
PUNCH 0551001P007 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W datasheet.pdf