Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18G-200-C3-R0
ATS-18G-200-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18G-200-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-18G-200-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18G-200-C3-R0
QUANTITY
ATS-18G-200-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18G-200-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18G-200-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18G-200-C3-R0
Related LinksATS-18G-, ATS-18G-200-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18G-200-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18G-200-C3-R0
CAP CER 56PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
VARISTOR 162V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 30MA SOT-323 datasheet.pdf