Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18G-67-C2-R0
ATS-18G-67-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18G-67-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18G-67-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18G-67-C2-R0
QUANTITY
ATS-18G-67-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18G-67-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18G-67-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18G-67-C2-R0
Related LinksATS-18G-, ATS-18G-67-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18G-67-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18G-67-C2-R0
Connector Receptacle 18 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SAR I2C TSOT-23-6 datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 0.4A SOT89 datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE T2 RED datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ INGAN BLUE SMD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf