Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18G-69-C1-R0
ATS-18G-69-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18G-69-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-18G-69-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18G-69-C1-R0
QUANTITY
ATS-18G-69-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18G-69-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18G-69-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18G-69-C1-R0
Related LinksATS-18G-, ATS-18G-69-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18G-69-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18G-69-C1-R0
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS STR datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 20-16AWG #8 datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS INLINE STRGHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf