Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-134-C3-R0
ATS-18H-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-134-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-18H-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18H-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-18H-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-134-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-134-C3-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-134-C3-R0
CONN HEADER 20POS 4.2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22PS DL STR 2MM GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN RECPT 16-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf