Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-32-C1-R0
ATS-18H-32-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-32-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM
Datasheet Download
ATS-18H-32-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18H-32-C1-R0
QUANTITY
ATS-18H-32-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-32-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-32-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-32-C1-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-32-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-32-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-32-C1-R0
IC OPAMP VFB 170MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
FUSE AUTO 80A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
LED TITANBRITE COOL WHITE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CONSOLE BASE 26X48X18 LIGHT GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.22A 150 MOHM datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf