Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-77-C2-R0
ATS-18H-77-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-77-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18H-77-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18H-77-C2-R0
QUANTITY
ATS-18H-77-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-77-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-77-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-77-C2-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-77-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-77-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-77-C2-R0
RES SMD 1.54M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRIMPER SEALTITE RG59/RG6 CATV F datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.65V 1A TO263-3 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 3.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
RESONATOR CER 33.00MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 415MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf