Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-99-C2-R0
ATS-18H-99-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-99-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18H-99-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18H-99-C2-R0
QUANTITY
ATS-18H-99-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-99-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-99-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-99-C2-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-99-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-99-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-99-C2-R0
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4A TO-263AA datasheet.pdf
CORD 4 POS MALE 4M 22 AWG datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 740MA 338 MOHM datasheet.pdf