Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19A-120-C3-R0
ATS-19A-120-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19A-120-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19A-120-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19A-120-C3-R0
QUANTITY
ATS-19A-120-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19A-120-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19A-120-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19A-120-C3-R0
Related LinksATS-19A-, ATS-19A-120-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19A-120-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19A-120-C3-R0
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 128X32 datasheet.pdf
KIT DEV RGB COLOR SENSOR 20-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 8POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HAN 24B-ASG2-QB-21 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf