Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19A-174-C3-R0
ATS-19A-174-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19A-174-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-19A-174-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19A-174-C3-R0
QUANTITY
ATS-19A-174-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19A-174-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19A-174-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19A-174-C3-R0
Related LinksATS-19A-, ATS-19A-174-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19A-174-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19A-174-C3-R0
IC SRAM 256KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
GRIP SUPPORT ROD OFFSET EYE datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT M CRIMP TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf