Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19C-140-C3-R0
ATS-19C-140-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19C-140-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-19C-140-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19C-140-C3-R0
QUANTITY
ATS-19C-140-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19C-140-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19C-140-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19C-140-C3-R0
Related LinksATS-19C-, ATS-19C-140-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19C-140-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19C-140-C3-R0
RES CUR SENSE .001 OHM 40A 5% datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 6.72NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
470UF 385V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf