Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19D-39-C1-R0
ATS-19D-39-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19D-39-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM
Datasheet Download
ATS-19D-39-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19D-39-C1-R0
QUANTITY
ATS-19D-39-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19D-39-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19D-39-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19D-39-C1-R0
Related LinksATS-19D-, ATS-19D-39-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19D-39-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19D-39-C1-R0
IC DETECTOR VOLT 3.5V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 16SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A SO8FL datasheet.pdf
KEYPAD BACKLIT RUBBER 4X4 LO PRO datasheet.pdf
INTERFACE IP CSIX TO PI40 ORCA 4 datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC GATE DRVR IGBT/MOSFET SOT23-6 datasheet.pdf
600mA 3MHz Synchronous Step-Down DC-DC Converter IC datasheet.pdf