Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19E-122-C2-R0
ATS-19E-122-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19E-122-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19E-122-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19E-122-C2-R0
QUANTITY
ATS-19E-122-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19E-122-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19E-122-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.87°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19E-122-C2-R0
Related LinksATS-19E-, ATS-19E-122-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19E-122-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19E-122-C2-R0
PHOTODIODE BLUE 51.61MM SQ PVC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS SDL FLAT CABLE datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1A TUMT3 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 30V datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 950MA 490 MOHM TH datasheet.pdf
RES 11 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf