Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19E-124-C2-R0
ATS-19E-124-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19E-124-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19E-124-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19E-124-C2-R0
QUANTITY
ATS-19E-124-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19E-124-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19E-124-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19E-124-C2-R0
Related LinksATS-19E-, ATS-19E-124-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19E-124-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19E-124-C2-R0
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I2C 2:1 SELECTOR 16-HVQFN datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK PLEXIGLASS DOOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf