Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19E-124-C3-R0
ATS-19E-124-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19E-124-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19E-124-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19E-124-C3-R0
QUANTITY
ATS-19E-124-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19E-124-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19E-124-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19E-124-C3-R0
Related LinksATS-19E-, ATS-19E-124-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19E-124-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19E-124-C3-R0
IC DAC 12BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 64MA 11.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN DIN FEMALE PLUG 5POS STR datasheet.pdf
BACKSHELL 15POS 60DEG PLASTIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
RES 28 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf