Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19G-125-C3-R0
ATS-19G-125-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19G-125-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19G-125-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19G-125-C3-R0
QUANTITY
ATS-19G-125-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19G-125-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19G-125-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19G-125-C3-R0
Related LinksATS-19G-, ATS-19G-125-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19G-125-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19G-125-C3-R0
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SW 125V ROTARY NONSHORTING 1POLE datasheet.pdf
CONN HOUSING FEMALE 10POS datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.38A 170 MOHM datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 9.65KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER SILVER datasheet.pdf
RED DOT CONSP 2"X7" CUTS 2"X50YD datasheet.pdf